Toplantıya Katılan üyelerimiz; Başkanımız Sn.Hakan Kocabaş, Bşk.Yrd.Sn.Mesut Söylet, Gen.Sekrt.Sn.Adnan Deniz, İSO Meclis Üyesi Sn.Rıdvan Mertöz, Sn.Hasan Büyükdede, üyelerimizden Sn.Hüseyin Dertop,Sn.Yahya Karataşlı,Sn.Aliosman Mertöz, Sn.Mehmet Haseski,Sn.Mustafa Yazıcı,Sn.Umut Kurtulan,Sn.Hasan Hüseyin Bayram,Sn.Aynur Süleymanoğlu,Sn.Ülkü Büyükgönenç, Sn.Osman Örs,Sn.Gökhan Turan,Sn.Tülay İlgen tek tek kendilerini tanıtarak toplantı başlamıştır.

Başkanımız, Sn.Bahçıvan’ı İSO Başkanı olması dolayısı ile tekrar tebrik ederek, çalışmaları hakkında duyduğu takdiri bildirmiştir. İSO Dergisinin tüm sanayicilere dağıtımının başlamasını önemli bir hizmet olarak nitelendiren Başkanımız, İSO ile Derneğimizin İşbirliğinin olmasını ve birlikte çalışmalar ve toplantılar yapılmasını istemiştir.

İSO tarafından hazırlattırılan Ekonomik ve Sektörel raporların derneğimize de iletilmesini talep eden Başkanımız, İSO’nun eğitime katkı amacı ile yapabileceği bir Meslek Lisesi veya Çıraklık Eğitim Merkezi gibi projelerinin olması halinde Silivri’nin unutulmamasını rica etmiştir.

3 yıldır süren Islah OSB çalışmalarımız hakkında bilgi veren Başkanımız, Geçmiş dönemde İSO’nun daha önceki yönetiminin bu konuda derneğin yanında olmadığını, bundan sonra İSO’nun destek vermesi için Sn.Bahçıvan’ın elinden gelen gayreti göstereceğine inancını dile getirmiştir.

Çevre İhtisas ve OSB İhtisas Kurullarının çalışmalarında gerektiğinde katkı sunabileceğimizden bahis vuran Başkanımız; 18.000 üyesi olan, İmalattaki Katma Değeri %36,5, İhracattaki payı %30’larda olan bir Odanın, hem başında İstanbul’u, hem de ortasında Sanayi yi taşımasından dolayı büyük bir kuvvet olduğu, ama imalatsız bir İstanbul düşüncesi karşısında şimdiye kadar pek etkili davranamadığını da dile getirmiştir.

Sn.Erdal Bahçıvan bu konuların konuşulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Silivri’de 1-2 konu başlığında toplantılar yapılmasını önermiştir. Sanayisiz bir İstanbul’un düşünülemeyeceğini vurgulayan Sn.Başkan bu konuda projeler üretileceğini ve çalışmalara hız verileceğini belirtmiştir.

Sıcak bir ortamda ve çok verimli geçen toplantı, Başkanımız Sn.Hakan Kocabaş’ın, İSO Başkanı Sn.Erdal Bahçıvan’a Derneğimizin Rozetini takması ve birlikte hatıra fotografı çekilmesi ardından son bulmuştur.

 

Menü