BİRLİKLE, BİRLİKTE AŞACAĞIZ ZOR GÜNLERİ
 
Kamuoyumuzu hem bilgilendirmek, hem özendirmek, hem de morallendirmek için ilk defa böyle bir yayın yapıyoruz. Yönetim Kurulumuz tam bir içtenlikle Kara Salgının ülkemizde de çıktığı ilk günden itibaren gerek Kaymakamımız, gerek Belediye Başkanımız ve gerek kamu görevlilerimiz ile tam bir koordinasyona girerek, yapabileceklerimizi gayretle ortaya koyduk. Çok şükür ki o günden bugüne kadar da aynı gayretle katkılarımızı koyuyoruz.
Silivri SİAD Yönetim Kurulunun etiğinde; derneğin maddi menfaatlerini arttırmak yerine üyelerinin ve çevresinin menfaatlerini değerlendirmek vardır. Bu sebeple de mütevazı bütçesiyle faaliyetlerini idame ettirecek ama ancak üyelerinin büyük potansiyelini bazı yollara kanalize etmek için uğraşı göstererek fayda sağlamak temel prensibidir.
Bu; gerçekten zor zamanda, büyük zorluklar içinde bulunan tüm milletimiz, millet olmanın ve Türk Milleti olmanın duygularını ortaya koymaktadır.
Gündelik ev temizliğine giden kardeşimizden, inşaatta sıvacılık yapan kardeşimize, esnafından, hizmetlisine kadar herkesin durumu hem psikolojik, hem de ekonomik olarak çok zor. Elbette sanayici arkadaşlarımın, işverenlerimizin de onlar kadar durumları sıkıcı. Çünkü onların 3-5 kişiyle değil, 50-100-1000 kişiyle gelecek telaşları var, bu sorumluluk da çok ağır. Yola birlikte devam ettikleri insanlarla yollarını ayırabilme olasılığını düşünmenin dahi ağırlığı o kadar yüksek ki…
Yazdığım satırların bazılarında kalemime mürekkep yerine kan koyarak yazdım desem yeridir.
Ama bugünlerin geçeceğine, güzel, daha aydınlık günlere uyanacağımıza inanıyorum.
Bir olmamız, birbirimize manen sıkıca sarılmamız şarttır.
Bugünler de birbirimizin halleriyle hâllenmemiz şarttır.
Önce elbirliğiyle temel ihtiyaçlarını sağlayamayanlar için çaba sarf etmek, sonra da devletimizin ulaşamadıklarına destek olmak vatandaşlık görevidir.
Biz Silivri SİAD’lı Sanayici ve İşadamları olarak; vergimizi ödüyoruz, yükümlülüklerimizi yerine getiriyoruz, ekonominin çarkları arasında ezildikçe eziliyoruz deyip kenara çekilmedik, çekilmeyiz.
Silivri SİAD’lı ailem ile gurur duyuyorum ki, bugüne kadar her afette, her gerektiğinde, maden kazasından, depremine, mağdurundan, hastasına kadar her ihtiyaç duyulduğunda hazır oldu. Bunları da hiçbir zaman reklam etmedi.
Ama şimdi örnek olma zamanıdır. Yardımların şahsiyeti rencide etmeyici bir durumu olduğuna göre kimin ne yaptığını söyleme zamanıdır. Yapalım ki iyilikte bir yarış başlasın, iyilik bulaşıcı olsun.
Devletimizin başlattığı kampanyalara 10TL dahi bağışlamayıp, hizmetleri eleştirenlerin yüzleri kızarsın.
Şu kısa 1,5 aylık dönem içinde “Biz Bize Yeteriz Kampanyasına” üyelerimizden toplam ikiyüzbeşbin TL destek geldi.
Bir kısmımız sağlık çalışanlarımız için oluşturulan misafirhanelere tedarikte bulunurken, Devlet Hastanemiz için gerekli teçhizat, gözlük, maske ihtiyaçları için destekte bulundular, üretime geçtiler. Bunlar için de 250.000TL’sına yakın destek geldi.
Yine Vefa Destek ve Ramazan Kolisi olarak da toplam 5000 kolinin üzerinde destek sağladık.
Yani 45 güne yakın bir zamanda bir yandan Covid ile uğraşırken üyelerimizin katkılarıyla 700bin TL’sının üstünde çeşitli katkılar koyarak karınca kararınca desteğimizi koyduk.
İnşallah henüz destekte bulunmamış üyelerimizin de katkısıyla bu yardımlar gün ve gün artacaktır.
Bu tamamen Silivri SİAD Yönetim Kurulumuzun üyeleriyle birlikte ülkesine, milletine olan duyarlılığının göstergesidir.
Bu vicdan meselesidir, bu ülkesine sahip çıkma meselesidir, bu insan olma meselesidir.
Hep birlikte Türkiye olma sevdasıdır.
İnşallah Ramazan Bayramı sonrası piyasalarda da bayram olur. Üretimlerimiz artar, toplumumuzun psikolojisi rahatlar ve elbette bu tüm dünyada da yaşanmaya başlar.
İnsanlık için önemli bir tehdit olan bu kara salgının biran önce önüne geçilmesi en büyük dileğimiz.
Sabır da her şeyin ilacı. Bayramda da özellikle sosyal mesafemizi korumalıyız. Sokağa çıkma yasağına uymalıyız.
Sarılmak, sarmalamak bizim genlerimizde olsa da, yürek selamımız tarihimizde var.
Tüm Silivrili hemşehrilerimizi Silivri SİAD Yönetim Kurulu ve üyelerim adına yürekten selamlıyorum.
Satırlarımı Mevlana’nın sözleriyle bitirmeden önce herkese sağlıklar diliyorum.
 
“Birgün gelir
Açmaz    dediğin    çiçekler açar.
Gitmez   dediğin     dertler gider.
Bitmez   dediğin     zaman geçer.
Hayat     öyle bir sır ki;
Önce      şükür,
Sonra     sabır,
Sonra da inanmak gerek.”
 
SİLİVRİ SİAD YÖNETİM KURULU

Menü