Silivri Sanayici ve İşadamları Dernek Başkanı Hakan Kocabaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu ile birlikte İBB’ye, Silivri Sanayi Bölgeleri ile ilgili çalışma ziyaretinde bulundular.

AK Parti İlçe Başkanı ile birlikte AK Parti Grup Başkan Vekili ile İmar Komisyon Başkanına taleplerini ilettiklerini belirten SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, Alipaşa, Selimpaşa-Kavaklı ve Çanta-Kınalı’daki üç bölgenin Sanayi Bölgesi ilan edilmesinin aciliyetini yetkililere aktardıklarını, kısa sürede çözüm konusunda umutlu olduğunu paylaştı.

İBB yetkilileri ile geçtiğimiz günkü görüşmemizde Türkiye ihracatının %2’sini sağlayan sanayiciler olarak çözüm beklediğimiz en acil sorunumuzu tekrar ilettik. İmalat ve ihracatın önemine işaret ederek bunun yatırımcılar olarak bizlerin şahsi sorunu olarak görülmemesi gerektiğinin altını çizdik.
İBB yetkilileri 1-2 ay müsaade istediler çalışmaları yapacaklarını, belki de Silivri’ye de gelerek gerekli incelemelerde bulunacaklarını ifade ettiler. Binalar yavaş yavaş fabrikaların arasına girmeye başladı. Yarın öbür gün çok daha büyük sorunlar ile karşı karşıya gelmemek için yıllardır takibini yaptığımız sorunun çözülmesi gerektiği hususunda herkes hemfikir oldu.
AK Parti Milletvekili Mehmet Muş, yıllardır bizimle birlikte çözüm yolunda mücadele eden Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Başkan Yardımcısı Mehmet Has ve AK Parti İlçe Başkanımız Mutlu Bozoğlu’na bu vesile ile bir kez daha teşekkür ediyoruz.
Şunun çok iyi bilinmesini istiyoruz ki bizler sadece kendi çıkarlarımızı koruma içgüdüsüyle hareket etmiyoruz, Türkiye’nin ilerlemesi için çalışıyor, üretiyor ve ihracat yapıyoruz.
Çözüm konusunda her zamankinden daha umutluyuz, bizimle bu yolda emek harcayan herkese teşekkür ediyoruz.

 

Menü