Başkanımız Sn.Hakan Kocabaş ve Genel Sekreterimiz Sn.Adnan Deniz , Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sn.Mürsel Serter, Sn.Tülay İlgen, Sn.Mustafa Yazıcı, Sn.A.Osman Mertöz Sn.Mehmet Haseski, Üyelerimizden Sn.Ülkü Büyükgönenç, Sn.Vacip Saruhan, Sn.Aydın Aydınlıyurt, Silivri Belediyesi İstihdam ve Kariyer Ofisi Yetkilileri Sn.Orhan Öpçin. Sn.Önder Çolak’dan oluşan bir heyetle birlikte Tepebaşı’ndaki İSO Binasında Sn.Erdal Bahçıvan’ı ziyaret etti.

Başkanımızın, Silivri’de Sanayi Odası Eğitimlerinin verilmesine yönelik talebi Sn.Bahçıvan tarafından olumlu olumlu karşılandı.

Vize uygulamaları için yardım ve destek isteyen Başkanımıza, İSO Başkanımız; tamamen siyasi kararlar neticesinde konsolosluklarla vize konusunda sorun yaşadığını, ama bu konuda çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Zaman içersinde yurtdışındaki Sanayi Odaları ile temaslarda ve ziyaretlerde Silivri SİAD üyelerininde katılımlarının gerçekleşmesini isteyen başkanımız , 1/100.000 plan notlarına da vurgu yaparak İBB ile görüşmelerimizde Sanayi Odasının da desteğinin konulara ivme kazandıracağı görüşünü dile getirdi.

Haftalık etkinlik programının SİAD’a ulaştırılması ile üyelerle faaliyetleri daha iyi paylaşabileceğimiz belirtildi ve İSO Başkanımız bu konuda da desteğini verdi.

Sn.Bahçıvan’ı, Mayıs ayında gerçekleştirmeyi planladığımız Silivri EXPO’nun ikincisine de davet ederek, teşriflerinden mutluluk duyacağımızı ilettik.

Heyetimizden; İstanbul için %7 olan kayıp kaçak oranının düşürülmesi için çalışmalar yapılması, Makina imalatında yerli imalatçının korunması ve eski makinalara yurt içine getirme yasağının sürdürülmesi, Petrokimya ve Metal sektörlerinde hammaddeye konan fonların üreticilerimizi zora sokacağı ve Mesleki Eğitimde ortak çalışmalar yapılması önerileri geldi.

İSO Başkanımız Sn.Erdal Bahçıvan bu konularda çalışmaları en yüksek seviyede yürüttüklerini anlatmış ve gayretlerin devam ettiğini belirtmiştir.

Ayrıca Değerli Başkan, 1 ay içinde Silivri’de Boğaziçi Elektrikle ve İŞKUR’la ayrı ayrı toplantılar yapılmasını, İSO Sanayi Dergisinin önümüzdeki sayısında Silivri SİAD ile ilgili haberin girilmesini, OSB Üst Kurulu’nun bir toplantısının Silivri’de Genel Sekreter Yardımcısı Sn.Hikmet Baltacı’nın organizasyonu ile gerçekleştirilmesine karar vererek, gerekli girişimlerin yapılacağını söylemiştir.

Ayrıca vadeli ihracatlarda verginin önden ödenmesinin yanlış olduğu, Yassı Çelik Platformu’nun çalışmalarına devam etmesi, Peşin Verginin tekrar gözden geçirilmesi ii dileklerle ortaya konmuştur.

İSO Başkanımız Sn.Erdal Bahçıvan’a misafirperverliği için teşekkür ediyoruz.

Menü