10.02.2014 Pazartesi günü İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Kadir TOPBAŞ ile yaptığımız toplantıya; Bölge Milletvekilimiz Sayın Tülay KAYNARCA, Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Dilek Demiral, Ak Parti İlçe Belediye Başkan Adayımız Sayın Tahir SERT, bizi hiç yalnız bırakmayan Sayın Hüseyin TURAN ve Sayın Metin KARAKAŞ ile Sayın Ahmet YAĞCIOĞLU’da katılmışlardır.

Büyükşehir’den Gen.Sekreter Yrd.Sayın Muzaffer HACIMUSTAFAOĞLU, Büyük Şehir Meclis Üyesi Sayın Sefer KOCABAŞ’ta katılarak teknik destek vermişlerdir.

Sanayi Bölgelerinin eski kimliklerine kavuşturulması için yapılan toplantıda; sözü ilk olarak alan Başkanımız Sayın Hakan KOCABAŞ; 2007’den 2014’e kadar geçen süreçte, SİLİVRİ SİAD olarak 1/100 000 İstanbul Çevre Düzeni Planının Silivri Sanayisine olumsuzluklarını ve aradığımız çıkış yollarını anlatarak, bölgelerimizin eski kimliklerine kavuşturulması yönünde taleplerini iletmişlerdir.

İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir TOPBAŞ’ta bu talebi yerinde bularak, yanlış yapılanların düzeltilmesi gerektiğini, Silivri Sanayi Bölgelerinin eski kimliklerine kavuşmaları için gerekli çalışmaların hemen başlayacağı müjdesini vermişlerdir. Silivri’ye yapılan yatırımları da anlatan Sayın Başkan, İstanbul’un tümüne hizmet ettiği hiçbir zaman İlçe Belediyelerinin siyasi görüşlerinin göze alınmadığını vurgulamışlardır.

Vekilimiz Sayın Tülay KAYNARCA hanımefendi ile Ak Parti İlçe Başkanımız Sayın Dilek DEMİRAL hanımefendi de birer konuşma yaparak bölgemizin gelişmesi için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini vurgulamışlardır.

Ak Parti İlçe Belediye Başkan Adayımız Sayın Tahir SERT’te Silivri’li Sanayiciler ile elele vererek sorunları tek tek çözeceklerini vurgulamışlardır.

Geniş bir katılımla birlikteliğimizi bir kez daha gösteren değerli üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Menü