Derneğimiz 14.04.2014 tarihinde üyelerine yönelik bir Genel Toplantı yapmıştır.

Toplantının ilk bölümünde Başkanımızın konuşmasının arkasından “Aile Anayasası” ile ilgili bir panel düzenlenmiş, yemeğin arkasından yeni üyelerin rozet takma töreni gerçekleşmiştir.

Panelimizin sunumuna multimedya ikonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Yeni üyelerimize Silivri SİAD ailesine hoş geldiniz diyoruz.

Başkanımızın konuşma metni aşağıdadır.

BAŞKANIN KONUŞMASI

SAYIN KAYMAKAM’IM,

DEĞERLİ PROTOKOL,

ONUR KURULU ÜYELERİMİZ, TRAKYASİFED BAŞKANI,

SİLİVRİ SİAD’IN SEVGİLİ ÜYELERİ, DEĞERLİ BASIN MENSUBLARI,

HEPİNİZİ SEVGİ VE SAYGI İLE SELAMLIYORUM.

BU AKŞAMKİ GENEL TOPLANTIMIZ DA, SİZLERİ AĞIRLAMAKTAN BÜYÜK GURUR DUYUYORUM VE HEPİNİZE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM.

BİLDİĞİNİZ GİBİ GENEL TOPLANTILARIMIZDAKİ KONUŞMALARIMIN İLK BÖLÜMÜNDE; YAPTIĞIMIZ FAALİYETLER HAKKINDA BİLGİ VEREREK BİR TEMAÜL OLUŞTURMUŞTUM.

BU KONUŞMAMA DA BÖYLE BAŞLAMAK İSTİYORUM.

YAKLAŞIK 7 AYLIK DÖNEM İÇİNDE, İLK OLARAK BİLDİĞİNİZ GİBİ “ÇAYIN YANINDA BİR SİMİT” TOPLANTILARIMIZI BAŞLATTIK. YAKLAŞIK 25 KAHVALTI YAPTIK. YOĞUN KATILIMLI VE UMDUĞUMDAN ÇOK DAHA VERİMLİ TOPLANTILAR GERÇEKLEŞTİRDİK.

BU TOPLANTILARIMIZDA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜ, VERGİ DAİRASİ MÜDÜRÜMÜZÜ, SGK MÜDÜRÜMÜZÜ,  ÇEŞİTLİ KURULUŞLARIN MÜDÜRLERİNİ AĞIRLADIK.

TOPLANTILARDA ÜYELERİMİZ İLE BİRLİKTE, KARİYER İSTİHDAM OFİSİMİZ BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMADI VE BİR ÇOK PROJEYİ BİRLİKTE DÜŞÜNDÜK, HAYATA GEÇİRDİK. BASINIMIZDA ZAMAN ZAMAN KAHVALTILARIMIZA İCABET EDEREK, BUNLARI KAMUYA DUYURMADA ARACILIK ETTİLER.

YAKLAŞIK 3 AYLIK BİR ÇALIŞMA SONUCUNDA, ÜYELERİMİZE EN AVANTAJLI ELEKTRİK ENERJİSİNİ ASIL ALACAKLARI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPTIK VE ÜYELERİMİZE YÖNELİK BEDAŞ İLE BİR ANLAŞMA YAPARAK İSKONTOLU ENERJİYİ, MÜMKÜN OLABİLECEK EN İYİ ORANDA SAĞLADIK.

YİNE AYNI SÜRE İÇİNDE AKARYAKITLA İLGİLİ GÖRÜŞMELER YAPARAK, %8,5’LUK İSKONTO İLE SÖZLEŞME İMZALADIK. ANCAK ENERJİ PİYASASI DENETLEME KURULUNUN SON DÜZENLEMESİ İLE 2 AY SÜRE İÇİN İSKONTOLARDA DÜŞME OLDU. İNŞAALLAH KARAR ESKİ HALİNE GELİRSE İSKONTOMUZ YİNE AYNI DÜZEYE ÇIKACAKTIR. FAKAT ŞU ANDA AKARYAKITTA YÜZDE YARIMLIK İSKONTO BİLE ÇOK ÖNEMLİ, BUNU ÖZELLİKLE VURGULAMAK İSTERİM.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ İŞBİRLİĞİNDE KHAS ÜNİVERSİTESİ İLE BİR MUTABAKATA VARDIK. AYNI ZAMANDA İSTANBUL KALKINMA AJANSI İLE KHAS VE SİLİVRİ SİAD BİR PROJEDE ORTAK ÇALIŞMA YÜRÜTÜYOR.

HAZİRAN AYI İÇİNDE Prof. YE ŞO ŞEN İLE BİR OTURUM DÜZENLEMEK İSTİYORUZ. 1-6 HAZİRAN TARİHLERİ ARASINDA KHAS ÜNİVERSİTESİNİN KONUĞU OLARAK TÜRKİYE’DE BULUNACAK OLAN Prof.YE ŞO ŞEN İLE;

İHRACAT ÇABALARI YAKLAŞIMI, YUMUŞAK İNİŞ,ABD,ÇİN VE ASYA’YA İHRACAT FIRSATLARI, TİCARİ ORTAKLAR VE AĞLAR, DAĞITIM STRATEJİLERİ VE BUNDAN SONRAKİ ADIMLAR, GİBİ KONULARI ELE ALACAĞIZ.

SİLİVRİ SİAD’IN İLK AMACI ÜYELERİNİN MENFAATLERİNİ KORUMAKTIR.

AMA BU GÜÇTE VE KABİLİYETTEKİ DERNEĞİMİZİN; SİLİVRİ’YE, SİLİVRİ EKONOMİSİNE, SİLİVRİ SOSYAL HAYATINA DA KATKILARI OLACAKTIR VE DERNEĞİMİZ TARAFINDAN DA BU KATKI ÇOK ÖNEMSENMEKTEDİR.

BU ÇERÇEVEDE  DE YİNE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ VE SİLİVRİ BELEDİYESİ KARİYER İSTİHDAM OFİSİ İLE 8.SINIF ÖĞRENCİLERİMİZE YÖNELİK BİR ÇALIŞMA OLAN: “MESLEKİ EĞİLİM TESTLERİ” ÇALIŞMALARINI 5 AYA YAKINDIR SÜRDÜRÜYORDUK.PROSEDÜRLERİ YENİ BİTİRDİK, ŞİFRELERİ ALDIK VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN.İKRAM KAYAPINAR VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN.ÖZCAN IŞIKLAR İLE İMZA KOYARAK PROTOKOLÜ GERÇEKLEŞTİRDİK.

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE, OKULLARDA BU TESTLERİ GERÇEKLEŞTİREREK, ÖĞRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİNİ ÖLÇMEYE ÇALIŞIP; HEM ONLARA, HEM DE VELİLERİNE GELECEKLERİ HAKKINDA YÖN VERMEYE ÇALIŞACAĞIZ. ÖĞRENCİLERİN SEVDİĞİ VE KABİLİYETİ OLDUĞU ALANLARDA OKUMASI, GELECEĞİMİZE TEMİNAT OLACAKTIR.

BU ÇALIŞMALARIMIZDA BİZDEN DESTEĞİNİ ESİRGEMEYEN YANIMIZDA OLAN, BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN.ÖZCAN IŞIKLAR’A, MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SN.İKRAM KAYAPINAR’A VE KARİYER İSTİHDAM OFİSİNDEN SN.ORHAN ÖPÇİN, ÖNDER ÇOLAK VE OKTAY BALCAN’A ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

ÖNEMLİ BİR PROJEMİZ OLAN ISLAH OSB ÇALIŞMALARI İÇİN 3 KEZ BİLİM-SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞINA GİTTİK, YİNE BU ÇALIŞMALARIN BELKEMİĞİ’Nİ OLUŞTURAN İST.BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İLE GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM ETTİ.

EN SONUNDA DA İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIMIZ SN.MİMAR KADİR TOPBAŞ’I SİLİVRİ DE AĞIRLAYARAK;

ISLAH OSB İÇİN DEĞİL AMA, SANAYİ BÖLGELERİNİN ESKİ KİMLİKLERİNİNE KAVUŞABİLMELERİ İÇİN GEREKLİ ÇALIŞMALARIN YAPILACAĞI YÖNÜNDE SÖZ ALDIK.

2-3 HAFTA İÇİNDE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ İLE GÖRÜŞMELERE BAŞLAYACAĞIMIZ ÜMİDİ İÇİNDEYİM.

BU ÇALIŞMALARIMIZIN BÜYÜK ŞEHİR AYAĞINDA AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SN.DİLEK DEMİRAL’IN BİZLE BİRLİKTE UĞRAŞ VERMESİ BİZİ MUTLU EDİYOR, ONA DA HUZURLARINIZDA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YEREL SEÇİM DÖNEMİNİ ATLATTIK. SİYASİ PARTİLERİMİZDEN DERNEĞİMİZİ ZİYARET EDENLER İLE, SEÇİM PROJELERİNİ ANLATMALARI İÇİN TOPLANTILAR YAPTIK.

ÇOK BÜYÜK MUTLULUKLA SÖYLEMELİYİM Kİ;

DERNEĞİMİZE YAKIŞIR, TARAFSIZ VE MİSAFİRLERİMİZİN HEPSİNİ BİZE ÖZGÜ MİSAFİRPERVERLİKLE AĞIRLADIK.

BU ARADA SİLİVRİ’YE BİR 5 YIL DAHA HİZMET ETMEK İÇİN SEÇİLEN SN.ÖZCAN IŞIKLAR’I KUTLUYOR VE ÇOK SEVİYELİ BİR SEÇİM ÇALIŞMASI YAPAN AK PARTİ İLÇE BAŞKANI SN.DİLEK DEMİRAL İLE CHP İLÇE BAŞKANI SN.MÜMİN TUĞLU’YA TAKDİR VE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

BİZ; SİYASETE HEM ÇOK YAKIN, HEM DE ÇOK UZAĞIZ. HEM İKTİDAR İLE HEM DE MUHALEFET İLE, HEM YEREL DE HEM GENEL DE TÜRKİYE İÇİN YAPILACAK DOĞRULARDA HEP KOLKOLAYIZ, BİRLİKTE YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ.

BİR BAŞKA ETKİNLİĞİMİZE DE 2014’ÜN BAŞINDA BAŞLADIK.HER AY BİR KONUYU İŞLEYEREK “ SİLİVRİ GELİŞİM GÜNLERİ” ADI ALTINDA PANEL GÜNLERİ DÜZENLİYORUZ. “ENDÜSTRİDE YANGIN”, “İŞ KAZALRI GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA YAPILMASI GEREKLİ İŞLER”, “İŞKUR DESTEKLERİ” KONULU ÜÇ PANEL YAPTIK VE BU PANELLERE HER AY DEVAM EDECEĞİZ.

AMACIMIZ HEM ÜYELERİMİZ, HEM PERSONELLERİ İLE BİLGİ ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAK.

BU PANELLERE, HER FİRMAMIZDAN ÜYE VE PERSONELLERİ BAZINDA KATILIMDA HASSASİYET BEKLİYORUM.

BU ÇALIŞMALARI YİNE BELEDİYEMİZ İLE ORTAKLAŞA YAPIYORUZ VE SİAD ADINA DA ÜYEMİZ SN.HAKAN SÖYLET’İN ÇOK EMEĞİ GEÇİYOR, BU VESİLE İLE KENDİSİNE DE  TEŞEKKÜR EDİYORUM.

YENİ WEP SİTEMİZİ YAYINA AÇTIK. GÜNCEL TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ VE ÜYELERİMİZDEN WEP SİTEMİZİ SIK ARALIKLAR İLE ZİYARET ETMELERİNİ VE FAALİYETLERİMİZDEN HABERDAR OLMALARINI RİCA EDİYORUM.

1.NİSAN 2014’TE TALEBİM ÜZERİNE İSO BAŞKANI SN.ERDAL BAHÇIVAN’I, YİNE 20’YE YAKIN ÜYEMİZ İLE ZİYARET ETTİK. ÇOK FAYDALI VE ÖNEMLİ GÖRÜŞMELER YAPTIK. BU GÖRÜŞMELERİMİZ İLERKİ GÜNLERDE DEVAM EDECEK VE ÇOK ÖNEMLİ SONUÇLAR ELDE EDECEĞİMİZE İNANCIMI SÖYLEMEK İSTERİM.

ÇEŞİTLİ ÖNERİ VE GÖRÜŞLERİN YANINDA İST.SAN.ODASI BAŞKANINDAN EĞİTİM KONUSUNDA BİR PROJELERİ VARSA, SİLİVRİ’YE MESLEK LİSESİ VEYA ÇIRAKLIK MERKEZİ YAPILMASI KONUSUNDA TALEPTE BULUNDUM.

AYNI TALEBİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLARDE İSTANBUL İHRACATÇILAR BİRLİĞİNDEN DE İSTEYECEĞİM. GÖLE MAYA ÇALMAKLA BİR ŞEY KAYBETMEYİZ, AMA TUTARSA DA ORALARDAN YETİŞECEK ÇOCUKLARIMIZI GÖRMEK HERŞEYE BEDEL OLUR.

ARKADAŞLARIMIZIN BİR KISMI BİLMEYEBİLİR. MESLEK LİSEMİZİN BAHÇESİNDE ÜYEMİZ SN.YUSUF SARIBEKİR ÇOK GÜZEL BİR ATÖLYE BİNASI İNŞA ETTİ, KENDİSİNE HEM DERNEĞİMİZ, HEM DE SİLİVRİMİZ ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM.

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GEREKLİ YAZIŞMALARI YAPARAK TALAŞLI İMALAT BÖLÜMÜ AÇMA VE YENİ DÖNEME YETİŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜYOR.

MÜDÜR BEY GEREKLİ TEZGAH LİSTESİNİ ÇIKARIR ÇIKARMAZ, HEM YURTİÇİ HEM YURTDIŞI TEZGAH İMALATÇILARI İLE YAZIŞARAK, HİÇ DEĞİLSE BİR KISMINI HİBE ALMA YOLUNDA UĞRAŞ VERECEĞİZ.

DİĞER EKSİKLERİ DE HEPİMİZ ELBİRLİĞİ YAPARAK TAMAMLAYACAĞIZ, HEPİMİZİN AZ ÇOK DEMEDEN KATKIDA BULUNACAĞINIZA İNANCIM TAMDIR.

TEHLİKELİ VE ÇOK TEHLİKELİ İŞLERDE, 2014 YILINDAN EVVEL İŞE GİRMİŞ ELEMANLARA ZORUNLU OLAN “MESLEKİ SERTİFİKALANDIRMA” İÇİN UYARI VE ÖNERİLERİMİZİ SİZLERLE PAYLAŞTIK.

FİHRİST-KATALOĞUMUZUN ÇALIŞMA TASLAĞI HEMEN HEMEN BİTTİ. YAKIN ZAMANDA BİR SPONSOR BULUP BASIMA GEÇEBİLİRİZ. BU DA DERNEĞİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA. TÜM KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDA DAĞITABİLECEĞİMİZ, DERNEĞİMİZİ TANITICI BİR DONE OLACAKTIR.

TABİİ AYNI ZAMANDA ÜYELERİMİZİN BİRBİRİNİ TANIYACAĞI, İŞ YAPMA İMKANINI KOLAYLAŞTIRACAĞI VE GİTTİĞİMİZ PLATFORMLARDA ÜYELERİMİZİ, DERNEĞİMİZİ TANITABİLECEĞİMİZ BİR YAYINIMIZIN OLMASI GÜCÜMÜZÜ HİSSETTİRMEDE BİZE FAYDA SAĞLAYACAKTIR.

İLÇEMİZDE FAALİYETE GEÇEN DORE MÜHENDİSLİK İLE ÇEŞİTLİ EĞİTİM SEMİNERLERİ İÇİN, ÜYELERİMİZ VE PERSONELLERİNİN İSKONTOLU EĞİTİM ALABİLECEĞİ BİR PROTOKOL İMZALADIK. BU EĞİTİMLER İÇİN İSTANBUL’A GİTMEYE GEREK KALMAYACAK DİYE DÜŞÜNÜYORUM.

BİLDİĞİNİZ GİBİ SALI KAHVALTILARIMIZI 30 MART’TA BİTİRDİK. 30 EYLÜL’E KADAR HER SALI VEYA 2 HAFTA DA BİR, ÜYELERİMİZİN FABRİKALARINDA ONLARIN UYGUNLUKLARINA GÖRE YA SABAH KAHVALTISI, YA DA 5 ÇAYLARINDA SALI TOPLANTILARINA DEVAM EDECEĞİZ.

ÖNCELİKLE TOPLANTILARIMIZA KATILMA FIRSATINI AZ BULAN ÜYELERİMİZDEN BAŞLAYARAK BU FAALİYETİMİZE START VERECEĞİZ.

BU FAALİYETLERİMİZİN DIŞINDA DA BİRÇOK GÖRÜŞMEMİZ OLDU. ZAMANINI, EMEĞİNİ VE BEYNİNİ HİÇ KARŞILIKSIZ VEREN YÖNETİM KURULUMUZA VE ÜYELERİMİZE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

DEĞERLİ MİSAFİRLER, 20-21-22 MAYIS TARİHLERİNDE 3 GÜN SÜRECEK, ÜRETTİĞİMİZ SANAYİ ÜRÜNLERİNİN TANITILACAĞI VE AYNI ZAMANDA İSTİHDAMA KATKIDA BULUNACAK BİR MİNİ FUAR DÜZENLEMEYİ PLANLIYORUZ.

DEĞİŞİK BİR KONSEPTTE, SATINALMA VE PAZARLAMA ELEMANLARIMIZIN İŞ GÖRÜŞMELERİ YAPABİLECEĞİ, BİR VEYA İKİ DUAYEN SANAYİCİMİZİN BAŞARI HİKÂYESİNİN ANLATILACAĞI BU FUARDA TÜM ÜYELERİMİZİN YER ALMASINI ÖNEMLE RİCA EDİYORUM. 2. VE 3. GÜN HALKA AÇACAĞIMIZ FUARDA ÖZELLİKLE ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİMİZN DE SANAYİMİZİ TANIMASI İÇİN FUARI GEZMESİNE SERVİS OLARAKTA OLANAK SAĞLAYACAĞIZ.

“İCRAATIN İÇİNDEN” GİBİ BİR KONUŞMA HAZIRLADIĞIMIN FARKINDAYIM. AMA YÖNETİM KURULUMUZ GERÇEKTEN ÇOK ÖNEMLİ ÇALIŞMALARI BU KISA DÖNEM İÇİNE SIĞDIRDI. BUNLARDAN BAHSETMEMEM ONLARA HAKSIZLIK OLURDU.

VE TABİİ BUNLARI ANLATMAMIN BİR BAŞKA SEBEBİ DE; YÖNETİM KURULUMUZUN YAPTIĞI İŞLERE SİZLERİN DE SAHİP ÇIKARAK, BUNDAN SONRAKİ ÇALIŞMALARIMIZA DA BUGÜNE KADAR OLDUĞU GİBİ BUNDAN SONRA DA SAHİP ÇIKMANIZ, DESTEĞİNİZİ AZALTMAMANIZDIR VE HATTA KATILIMINIZLA ARTTIRMANIZDIR.

2015 YILINDA YAPACAĞIMIZ OLAĞAN GENEL KURULUMUZDA:”BAŞKANIN ARKA ARKAYA EN FAZLA İKİ DÖNEM BAŞKANLIK YAPMASI” YÖNÜNDE TÜZÜK DEĞİŞİKLİĞİ HAZIRLAMAK İSTİYORUM. GENEL KURULUN OYU İLE, BU TÜZÜKLE BİRLİKTE DAHA İYİ BİR SİNERJİ OLUŞUR KANAATİNDEYİM.

DEĞERLİ DOSTLAR, BİLDİĞİNİZ GİBİ ÜLKEMİZDE YÜZYILLIK ŞİRKETLER BULMAK ZOR. KURULAN ŞİRKETLERİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ AİLE ŞİRKETLERİ. ŞİRKETİ KURAN 1.KUŞAK İŞLERİ GELİŞTİRİRKEN, 2.KUŞAKTA İŞLERE SAHİP ÇIKARAK BÜYÜTÜYOR VE FİRMASINI GLOBALLEŞTİRİYOR.

FAKAT MAALESEF 3.KUŞAK İŞE GİRİNCE ÇATIŞMALAR-ÇEKİŞMELER BAŞLIYOR VE FİRMALAR BÖLÜNÜYOR VEYA YOK OLUP GİDİYOR.

İŞTE BURADA EN ÖNEMLİ KISTAS, AİLELERİN ANAYASALARINI VE KURALLARINI KOYARAK YOL HARİTALARINI ÇİZMELERİDİR.

BU KONU İLE İLGİLİ, ONURSAL ÜYEMİZ SN.RUHİ GÜRDAL MODERATÖRLÜĞÜNDE, SN.MUSTAFA DOĞRUSOY VE SN METİN REYNA’NIN KATKILARI İLE BİR PANEL GERÇEKLEŞECEK.

HER ÜÇ PANELİSTİMİZEDE GÜZEL VE FAYDALI BİLGİLER AKTARACAKLARI BİR PANEL GERÇEKLEŞTİRMELERİNİ DİLİYORUM.

SÖZLERİMİ BİTİRİRKEN SİLİVRİ SİAD’IN BÜYÜMESİNDEN DUYDUĞUM MEMNUNİYETİ DE SÖYLEMEK İSTİYORUM.

BUGÜN 12 YENİ ÜYE DAHA DERNEĞİMİZE KATILIYOR. KENDİLERİNE DE ARAMIZA HOŞGELDİNİZ DİYORUM.

KATILIMINIZDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM. SEVGİLERİMİ, SAYGILARIMI SUNUYORUM.

HEPİNİZİ MUHABBETLE KUCAKLIYORUM.

Menü