Mesleki Eğitim Projesi kapsamında Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri bölümü öğrencileri ve Bilişim Teknolojisi öğretmenleri Mesut Çakır, Arife Ulus ve Bilişim Teknolojileri Bölümü Alan Şefi Volkan Çınar; 17.12.2019 Salı günü Gökhan Turhan’ın Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Turaş Gaz Armatürleri ve Turmach Makine’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Turaş Gaz Armatürleri İmalat Mühendisleri tarafından verilen eğitimde üretim alanında teknolojinin sağladığı faydalardan bahsedildi ve şirketin gelişimine sunduğu faydalara değinilerek prosesler tanıtıldı.
Turaş Gaz Armatürleri’nin kardeş firması olan Turmach Makine’de ise öğrencilere ürettikleri otomasyon makinelerinin yazılım ve üretim takibi konularında bilgi verilerek gelişimlerine katkıda bulunuldu.

Toplantılara Turaş Gaz Armatürleri Genel Müdür’ü Aykut Can Yıldız, Bilgi İşlem Görevlisi Volkan Acar, İnsan Kaynakları Yöneticisi Ceylan Karaarslan, İmalat Mühendisi Ayhan Çorbacı ve Turmach Makine Otomasyon Yazılım Mühendisi Umut Kurşun katılmıştır.

Temel Eğitim Liseden, Pratik Eğitim Sanayi’den diyoruz ve öğrencilerinize başarılar diliyoruz.

Menü