İSO Mesleki Eğitim Protokolu kapsamında pilot okul olan Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı öğrencileri Alan şefi Ali Pamukçu, Atölye Şefi Mustafa Gaval ve Teknik Müdür Yardımcısı Halilcan Gültekin koordinatörlüğünde mesleki gelişimi güçlendirme projesi kapsamında Silivri Ortaköy Sanayi Bölgesindeki SİAD Üyemiz Tem Teknik Elektrik Malzemeleri üretim tesisini ziyaret ettiler.

Firma yetkilileri, Öğretmenler ve Öğrencilerle yapılan toplantıda yaşam, üretim, çalışma hayatı ve gençlik, firmada üretilen ürünler, hedefler, sanayideki gelişmeler ve mesleki eğitim konularında sohbetler yapıldı.

Tem Teknik Elk. Yön. Kurulu Başk. Doğu Bulutsuz, ve Genel Müdür Ali Bulutsuz, önderliğinde Üretim Müdürü Selim Şahin ve bölüm şefleri tarafından öğrencilere tasarım, üretim ve kalite kontrolün her kademesi hakkında bilgiler verildi.

Elektrik Laboratuarı ile Elektronik Araştırma Geliştirme ve tasarım bölümüne büyük ilgi gösteren öğrenciler sorularıyla ilgi ve meraklarını gösterdiler.

Kendileri gibi meslek lisesini bitirdikten sonra üniversiteye devam ederek Makine Mühendisi olan Baki Dudu ve Elektrik Yüksek Mühendisi olan Özkan Taşdemir ağabeyleri ile ve yine kendi okullarının Bilgisayar bölümü mevzunu Tuna Taşmaz ile karşılaşmaları eğitim ve meslekleri hakkında konuşmaları onları gelecekleri için cesaretlendirdi.

Tem Teknik A.Ş yetkilileri eğitime ve özellikle mesleki eğitime desteğe her zaman hazır olduklarını bu projeye güvendiklerini olumlu sonuçlarının bir iki yıl gibi kısa sürede görüleceğini düşündüklerini ifade ettiler.

Temel Eğitim Liseden, Pratik Eğitim Sanayi’den diyoruz ve öğrencilerinize başarılar diliyoruz.

Menü