Kamuoyumuza Teşekkür deriz,

26-27-28 Mayıs 2016 tarihleri arasında 2ncisini gerçekleştirdiğimiz Silivri Expo etkinliğimize göstermiş olduğunuz ilgiye; Silivri SİAD Ailesi olarak kalben teşekkür ediyoruz.

Büyük bir ilgi ve başarıyla geçen organizasyonda, hem yerel hem de ulusal basınımızın desteğine de ayrıca teşekkürü bir borç biliriz.

Silivri Expo bildiğiniz gibi üç temel üstüne inşa oldu. Bunun ilki ve en önemlisi; birliğimizi ve dirliğimizi, tüm ülkemize örnek olmayı gösterecek bir şov etkinliğinin gerçekleşmesi,

İkincisi; kendi aramızda dayanışmamızı, ticaretimizi geliştirmek için hem üyelerimizi bir araya getirmek için hem de Silivri halkıyla bütünleşmeyi sağlamak,

Üçüncü temel noktamızda; tüm kamu kurumlarımızla, siyasi partilerimizle, oda ve derneklerimizle birlikte olduğumuzu halkımıza duyurmaktı.

Bu amaçlarla da; Kaymakamımız, Belediye Başkanımız, Kamu yöneticilerimiz, TOBB Başkanımız ve halkımızın desteği ile başarılı organizasyonu sağlam temellerin üzerine inşa ettik.

İkincisini gerçekleştirdiğimiz organizasyonun, birincisinden aldığımız tecrübelerle çok daha iyi ses getirmesi en büyük mutluluğumuz.

Büyük bir gurur duyuyoruz ki; bu kadar önemli firmaların arasında; Kızılay’ımıza, iki tane güzide Engelli okulumuza, Endüstri Meslek Lisemize, Üniversitelerimize, Esnaf Sanatkârlar Odamız ile Sanayi Kooperatiflerimize ve Kagider’imize stand vererek de ulvi bir görev yaptığımız inancındayız.

Expo’nun sonunda bir değerlendirme yapmamızın derneğimiz adına doğru olacağı kanaatindeyiz.

Bu kanaatte; tüm katılımcılardan aldığımız enerji, duygu, geri dönüşlerin, bu başarılı organizasyonun tam anlamıyla amacına ulaştığını gösteriyor olmasıdır. Bu da bizim haklı mutluluğumuz oluyor elbette.

Bazı dostlarımızın aklına, zaman zaman bu organizasyonun sadece Belediyemiz tarafından veya sadece Silivri SİAD tarafından yapılıp, yapılamayacağı gelebilir.

Aslında buna verilebilecek çok fazla cevap olsa da, bunun asıl cevabı hep birlikte yapılacak organizasyonlara, ülkemizin ihtiyacı olduğu gerçeğidir.

Bu gerçeğin oluşmasını, uyum içinde götüren liderlerin, yönetimlerin ve siyasetçilerimizin payının olması Türk Halkı tarafından özlenen bir olgudur.

Tarafımıza hiçbir olumsuz görüş ulaşmamasına rağmen, belki de organizasyonda aksayan yanlar olmuştur. Ama tüm katılımcılarımız yüreklerinin büyüklüğünü bir kez daha ortaya koyarak organizasyonun güzelliğini görmüş olmaları bizlere heyecan vermektedir.

Şu iyi bilinmelidir ki biz, Silivri’nin düğün günlerinde hep birlikte olmaya devam edeceğiz.

Biz ülkemizin Bütünlüğü’nün, ailelerin bütünlüğünden geçtiğine inanıyoruz. Biz evimizde, mahallemizde, kentimizde birlik içinde olacağız ki ülkemiz birlik içinde olsun.

Biz de Silivri SİAD olarak, Silivri olarak büyük ve mutlu bir aileyiz. Bu ailenin birliği içinde daha çok organizasyonları, hep birlikte yapma kararlılığındayız.

Bizim yönetimimiz, bizden sonra gelecek yönetimler bu kararlılığı ve birliği göstereceklerdir, bundan kimsenin kuşkusu olmamalıdır.

Çok önemli firmalarımız, ürettikleri ürünleri ve tedarikleri bir kez daha gözden geçirerek, çok önemli ticari bağlar kurdukları Silivri Expo 2016 etkinliğimizde, birbirlerini çok daha iyi tanıma imkânı bulmuşlardır.

Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanımızın, Küçük Sanayi Kooperatiflerimizin Başkanlarının göstermiş oldukları dayanışma, sahiplenme, Kagider Başkanımızın heyecanı Expo’nun amacına ulaştığını göstermektedir ki, bu da bize büyük bir itici kuvvet olmaktadır. Çünkü bu organizasyon Silivri Belediye’sinin, Silivri SİAD’ın organizasyonu değil, Büyük Silivri Ailesinin organizasyonu olmuştur.

Expo’yu çeşitli nedenlerle gezememiş Silivrililerden aldığımız ilginç öneriler, bize güç katıyor. Bu organizasyonun her yıl yapılmasını arzulayanlar, çok daha uzun sürmesini isteyenler, çok daha yüksek hedeflere kenetlenenler var.

İlk gün 2500’e yakın ziyaretçi, 2nci ve 3ncü günlerde de ortalama 800er kişiye yakın ziyaretçi sayısıyla şu an yaşayan nüfusunun binde 4’üne yakınına ulaşmış anlamına gelmek, aslında büyük bir hedefe ulaşılması anlamına geliyor.

Yerimiz çok daha geniş olsaydı, bu organizasyonda yakın sınır komşularımızla, tüm Trakya’da ulaşabilir ve katılımcı sağlayabilirdik. Ama biz bu organizasyonu sadece amatör ruh, ama Silivrililik aidiyeti ile gerçekleştirmeyi uygun gördük.

Açılışımızın başında Volkan Yaran hocamızın yönetiminde Çağrı bey İlköğretim Okulunun, üretimini ve kullanımını yaptığımız metallerden oluşan bir enstrüman zenginliğiyle sunduğu; bizce müzik ziyafeti, Expo’nun en önemli tadıydı.

Bu tada, misafirlerini şekerle karşılayan Down Sendromlu çocuklarımız da ayrı bir tad kattı.

Kısaca Silivri’ye yakışan; sanayiciyi, işadamını, iş arayanını, zamanın tadına varmak isteyeni, dost görmeyi arzulayanı bir araya getiren Expo 2016’ımız, daha iyilerinin yapılacağı umuduyla son buldu.

Ama akılda kalan dostluktu, birlikti ve büyük bir aile olduğumuzdu.

Bu sebeple Silivri Expo 2016’da derneğimiz Yönetim Kurulu ve üyelerimiz dahil olmak üzere ama büyük payı da Kaymakamımız Faruk Bekarlar, Belediye Başkanımız Özcan Işıklar, Rumeli Üniversitesi Rektörü Salih Aynural, Ak Parti İlçe Başkanımız Rıfat Kutlu, CHP İlçe Başkanımız Suna Göçengil, MHP İlçe Başkanımız Şenol Türkyılmaz, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuray Koçer, Küçük Sanayi I Koop.Başkanı Ercan Çalışkan, Küçük Sanayi II Koop Başkanı Şaban Erdan, Kagider Başkanı Aynur Süleymanoğlu, Kızılay Başkanı Erkin Erkuş olmak üzere; verdikleri destek, uyum ve güç için bir kez daha teşekkür ediyoruz.

Expo’nun gerçekleşmesinde emeği geçen; temizlik işçilerimizden, belediye çalışanlarımıza, grafikçilerimizden, öğrencilerimize, üyelerimize kısaca Silivri halkına teşekkür ediyoruz.

Saygılarımla.

 

Hakan KOCABAŞ

SİLİVRİ SİAD

Yön.Kur.Başkanı

 

Menü