Silivri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Metal bölümü öğrencileri ve öğretmenleri Çağ Kabara’ya verimli bir eğitim gezisi gerçekleştirdi.Öğrenciler fabrikada ilk derslerini okul öğretmenlerinden malzemeler hakkında aldı.
İkinci derste Dorukhan Enes Kocabaş firma tanıtımını, ürün gamını, sektörü, ihracat bilgilerini, kg /dolar ihracatlarının karşılaştırmasıyla firmanın tarihçesini tanıtım filmiyle aktardı. Aynı ders içinde Dilara Karagöz üretim planlamadan sevkiyata kadar aşamaları anlatarak yönetişim hakkında bilgi verdi. Sermin Torçu, mal alımında ve sipariş girişlerindeki işleyiş biçimlerini anlatarak firmanın yönetim biçimi hakkında öğrencileri bilgilendirdi
Çağ Kabara Ustabaşı Kemal Karar metal işçiliği, kalıp konstrüksiyonu ve tolerans malzeme bağlamında teknik bilgileri aktardı. Ölçmenin önemi , ölçme cihazlarının mekanik ve elektronik olanlarını ve inceliklerini göstererek, örnek bir kalıp üzerinde kalıp elemanlarının prese adaptasyonunu ve elektronik iletimi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
ÇAĞ Kabara Yönetim Kurulu başkanı Hakan Kocabaş ,genel AR-GE otomasyon ve inovatif ürün geliştirme konusunda deneyimlerini anlattı.
Fabrika gezisine başlamadan önce iş güvenliği uzmanı genel bilgilendirme ve firma içi iş güvenliğinde dikkat edilecek hususlar hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra fabrikanın bölümleri öğrenci ve öğretmenlere ayrıntılı olarak tanıtıldı. ‘’Temel Eğitim Liseden, Pratik Eğitim Sanayiden ‘’ diyoruz ve öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

 

Menü